لطفا قبل از استفاده از گرشاد « شرایط استفاده و حریم خصوصی» را با دقت بخوانید. دانلود و ادامه‌ی استفاده شما از گرشاد به معنای موافقتتان با موارد ذکر شده خواهد بود. با توجه به اینکه گرشاد یک سرویس جدید و درحال توسعه است، شرایط استفاده از آن ممکن است تغییر پیدا کند و موارد جدیدی به آن اضافه بشود. در این صورت، این صفحه به روز خواهد شد. تداوم استفاده شما به معنای موافقت شما با آخرین نسخه شرایط استفاده و حریم خصوصی گرشاد است.

حریم خصوصی (Privacy Policy)

حفظ حریم خصوصی کاربران برای گرشاد بسیار مهم است و ما همواره در این راستا تلاش می‌کنیم. کد و سرورهای گرشاد، توسط یک شرکت خصوصی و مستقل مورد بررسی ممیزی امنیت فنآوری اطلاعات و تست نفوذپذیری شده است.

شرایط استفاده

اتصال به اینترنت

ارسال و دریافت گزارش‌ها و استفاده از دیگر سرویس‌‌های گرشاد، نیاز دسترسی به اینترنت «به عنوان مثال از طریق Wi-Fi، 3G، 4G» دارد. هزینه‌های این ارتباطات بر اساس توافق بین شما و ارائه دهنده خدمات ارتباطی شما تعیین می‌شود. گرشاد تمام سعی خود را برای کاهش داده‌های مصرف شده از طریق سرویس خود را انجام می‌دهد. اتصال به اینترنت مورد نیاز برای استفاده از گرشاد، و هرگونه هزینه دیگر (به عنوان مثال هزینه داده‌های تلفن همراه) متحمل شده توسط استفاده شما از گرشاد مسئولیت منحصربه فرد شما است. گرشاد هیچ گونه مسئولیت نسبت به این هزینه‌ها ندارد.

گزارش‌ها

اطلاعات مکانی گشت‌ها توسط کاربران گرشاد گزارش می‌شوند و اپلیکیشن گرشاد فقط این گزارش‌ها را در نقشه اپلیکیشن نشان می‌دهد. چنین اطلاعاتی امکان دارد نادرست، ناقص و قدیمی باشد. گرشاد طراحی شده است تا حد امکان گزارش‌های معتبر و قابل اعتماد را ارایه دهد ولی گرشاد هیچ گونه مسئولیت نسبت به اعتبار این گزارش‌ها ندارد.

خدمات مبتنی بر مکان «Location-based Service»

برخی از ویژگی‌ها و سرویس‌های گرشاد با استفاده از مکان دقیق، برای مثال در شکل سیگنال های جی‌پی‌اس و سایراطلاعات ارسال شده توسط دستگاه تلفن همراه خود که در آن برنامه گرشاد نصب شده و فعال است٬ امکانپذیر است. برای ثبت گزارش در گرشاد شما باید سرویس مکان یاب اندروید خود را فعال کنید.

طبق تعریف‌های گروه‌های مجوزی اندروید٬ یک برنامه می‌تواند از مکان دستگاه شما استفاده کند. دسترسی به مکان می‌تواند شامل این توانایی‌ها باشد:

  • موقعیت مکانی تقریبی (مبتنی بر شبکه)
  • موقعیت مکانی دقیق (مبتنی بر جی‌پی‌اس و شبکه)
  • دسترسی به فرمان‌های اضافی ارائه دهنده موقعیت مکانی
  • دسترسی به جی‌پی‌اس

گرشاد از این سرویس استفاده می‌کند تا گزارش‌ها را بر روی نقشه ثبت کند و امکان ثبت گزارش‌ها را به شعاع موقعیت مکانی کاربران محدود کند. این محدودیت برای جلوگیری از امکان سواستفاده وثبت گزارش‌های نادرست وغیرمعتبر طراحی شده است.

پاسخگوی ایمیل

زمانی که شما ایمیلی به سرور پاسخ ایمیل خودکار ما ارسال می‌کنید، ما می‌توانیم آدرس ایمیل شما را ببینیم. زمانی که ایمیل شما در حال پردازش است؛ در حافظه سرور ایمیل ذخیره می شود و بلافاصله پس از پایان پردازش (عموما کمتر از یک ثانیه) از آن جا پاک می شود. ما اجازه نمی‌دهیم که آدرس ایمیل شما در گزارش سیستم ما درج شود.

سرویس پاسخ خودکار ایمیل ما از سوی ابر EC2 آمازون میزبانی می‌شود. ما برای هر درخواست دو ایمیل ارسال می‌کنیم، و برای یکی از آن‌ها از SES آمازون استفاده می‌کنیم. این به معنی آن است که آمازون می‌تواند آدرس ایمیل شما و پاسخ ما را مشاهده کند.

برای هر ایمیلی که دریافت میکنیم, ما این اطلاعات را نگهداری میکنیم:

  • زمان و تاریخ ایمیل که دریافت کردیم
  • زمان و تاریخ که به ایمیل جواب دادیم
  • حجم ایمیل
  • سرور پست الکترونیکی که درخواست های ایمیل از آن می آمد. (سه بخش انتهایی اصلی از یک نام دامنه، به عنوان مثال ne1.example.com و نه web120113.mail.ne1.example.com.

در صورتی که نیاز داشته باشیم که مشکلی را بیابیم، ممکن است برای مدتی کوتاه گزارش کامل از سرور میل را فعال کنیم. اگر شما در آن مدت ایمیلی ارسال کنید، آدرس ایمیل شما در گزارش سیستم درج می‌شود. آن گزارش‌ها بعد از یک هفته حذف می‌شوند.

گوگل آنالیتیکس

وبسایت و اپلیکیشن گرشاد برای پیشرفت تجربه کاربری، عملکرد پلتفرم و دیگر آمارها از سرویس گوگل آنالیتیکس استفاده می‌کنند. برخی از آمار مورد استفاده شامل عامل کاربر مانند نسخه مرورگر، سیستم عامل - موبایل و دسکتاپ، زبان٬ مدت زمان در وبسایت، کاربران منحصر به فرد و کاربران جدید و غیره هستند.

اطلاعات به دست آمده از گوگل آنالیتیکس تنها به منظور تحلیل آماری مرتبط با رفتار شما سایت به خصوص اپلیکیشن استفاده می‌شود. این اطلاعات به دست آمده حاوی اطلاعات شناسایی فردی نیستند و با اطلاعات به دست آمده از هیچ منبع دیگری که فرد را قابل شناسایی کند استفاده نمی شوند.

گوگل آنالیتیکس یک کوکی دائمی را بر روی مرورگر وب شما قرار می‌دهد تا بتواند شما را به عنوان یک کاربر یکسان در بازدیدهای بعدی شناسایی کند. اما این کوکی نمی‌تواند توسط هیچ کس به جز گوگل مورد استفاده قرار بگیرد و اطلاعات به دست آمده نمی‌تواند برای سرویس‌های دیگر بر روی دیگر دامنه ها مورد استفاده قرار بگیرد و یا مشابه سازی شود.

توانایی گوگل برای استفاده و به اشتراک‌گذاری اطلاعات جمع آوری شده توسط گوگل آنالیتیکس به شرایط استفاده از گوگل آنالیتیکس و سیاست های حفظ حریم خصوصی گوگل محدود می شود. شما می‌توانید با خاموش کردن کوکی‌ها در بخش تنظیمات مرورگرتان این مساله را کنترل کنید.